PORSELEN KRON VE KÖPRÜ TEDAVİSİ

Home PORSELEN KRON VE KÖPRÜ TEDAVİSİ

PORSELEN KRON VE KÖPRÜ TEDAVİSİ

N-DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Estetik diş hekimliğinde günümüzde metal içermeyen (metal free) restorasyonlar tercih edilmektedir. Daha estetik, biyouyumlu, sağlıklı ve dirençli tam seramik restorasyonlar için metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum alt yapı materyali olarak kullanılır.

Zirkonyum esaslı tam porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlamlıkta olmaları nedeniyle güvenle tercih etmekteyiz. Zirkonyum porselen sistemler hastanın hayatını daha kolay hale getirmekte ve kişilerin yaşam kalitesini arttırmaktadır.

Porselen Kronlar Zirkonyum;

Geleneksel kaplamalardaki porselen uygulamalarında dayanıklılık için, porselen dişin altına metal bir güçlendirici kullanılmaktaydı. Bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlıgı ve en önemlisi estetik yönünden problemleri bilindiginden dolayı, metal desteğe alternatif arayışlar zirkonyum alt yapıları gündeme getirmiştir. Daha önce diger tıp alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyum‘un dişhekimliğinde de porselene destek metalin yerine uygulanması ile yeni bir dönem başlamış oldu. Zirkonyum destekli tam porselen kaplamalar üstün mekanik özellikleri, biyo-uyumluluğu ve artmış kırılma direnci ile diğer dental materyaller arasında ön plana çıkmaktadır. Alerji ve diş eti problemlerine neden olmaz, ışık geçirme (translusensi) özelliği ile doğal dişlere yakın estetik ve fonksiyon sunar.

Zirkonyumun üzerine porselen yerleştirilerek hazırlanan kron (kaplama) ve köprü restorasyonları “Ceramic” ve “Zirconia” (Zirkonyum) kelimelerinin bir araya gelmesiyle kısaca CERCON olarak adlandırılır. 900 Mpa dirence sahip zirkonyum dişler yüksek fiziksel dayanıklılığın yanı sıra üstün ışık geçirme özelliği ve biyolojik doku uyumu sayesinde ve birçok değişik endikasyonu içererek dişhekimliğinde yepyeni bir devrin kapısını aralamıştır.

PORSELEN KRON VE KÖPRÜ TEDAVİSİ

PORSELEN KRON VE KÖPRÜ TEDAVİSİ

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - cuma 09.00 – 21.00
Cumartesi 09.00 – 21.00
Pazar Kapalı

Randevu Alın

şikayetinizi belirterek randevu online randevu alaiblirsiniz.

    Hemen Ara
    EN TR
    Soru Sor
    Merhaba.
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?